TEK ROTORLU SHREDDER

Tek Şaftlı Shredder Fiyatları
Tek Şaft Shredder Fiyatları
Tek Rotor Shredder Fiyatları

Tek Rotorlu Shredder

Özellikle fabrika firelerinin ve takozların parçalanması için tasarlanmıştır. Plastik atıkların, karton, kâğıt, tekstil, sunta gibi atıkların boyut küçültülmesinde kullanılmaktadır. İki tip rotor tahrik tipi olup, redüktör motor ile tahrik edilir veya duruma bağlı olarak hidrolik sistemli redüktörlü tiptir.

Baskı süresi, baskı şekli, rotor hızı PLC sistemi tarafından kontrol edilmektedir ve işlenen malzeme cinsine göre 3 farklı reçeteden uygun olanı seçilerek doğru parametreler sisteme yüklenmektedir. Reçete parametreleri işlenen farklı atıklara göre değiştirilebilir.

Tek rotorlu shredder müşteri istek ve taleplerinegöre makine, bıçak ve rotor öçüleri ve boyutları buna bağlı olarakta motor gücü değişkenlik göstermektedir

Tek rotorlu shredder hidrolik güç ile tahrik edilen baskı ünitesi ile parçalanacak malzeme rotor üzerine bastırılmaktadır. Bu sayede parçalanacak malzemenin bıçaklara bastırılması ve makinadan yüksek verim alınması sağlanmaktadır.

 Özel alaşımlı çelik malzemeden imal edilmiş olan, çoklu kullanım imkanı sağlayan sabit ve döner bıçaklar sayesinde düşük işletme maliyetine sahiptir. Rotor üzerindeki döner bıçakların rotora özel bağlantı kartuşlarıyla sabitlenmesi sayesinde bıçak değişimi kolaylaşmış ve rotorun hasar görmesi engellenmiştir. İşlenecek malzemenin cinsine göre farklı  bıçak ölçüleri ve tipleri üretilmekte ve malzemenin aşındırıcı etkileri göz önünde tutularak özel alaşımlı malzeme kullanılmaktadır.

Ağır tip rulmanlar tamamen izole edilmiş, yataklarda bulunmakta, bu sayede rulmanlara malzeme geçişi engellenmekte ve hizmet ömrü uzatılmaktadır. Ağır hizmet tipi redüktörler ve şok emici takozlar sayesinde parçalama esnasında oluşan dinamik yükün makinaya zarar vermesi engellenmektedir. İnvertör kontrollü motorlar sayesinde enerji verimliliği maksimum seviyeye çıkarılmı