AGROMEL

AGROMEL MAKİNESİ FİYATLARI
PLASTİK AGROMEL MAKİNESİ FİYATLARI

Agromel makinası, ekstruderden bir önceki aşamada parçalama, kurutma ve yoğunluk kazandırma işlemini gerçekleştiren makinadır. Kazan içinde bulunan döner ve sabit bıçaklar yüksek devirde ve zemine yakın mesafede dönerek oluşan friksiyon yardımıyla plastiği ısıtarak parçalara ayırır ve nemini alır ardından su ile şoklanarak yoğunluğu artar ve bu sayede ekstruder makinasının beslemesinden daha çok verim alınır.

Talebe göre kazan çapı Ø800-Ø1500mm arası imal edilir. 

Ağır hizmet çeliği saclarından, tamamen gaz altı kaynaklı imalat yapılmaktadır. 

100 kg/s ile 1500 kg/s kapasiteler arasında üretim yapılmaktadır. 

Kazan içerisinde 1 adet döner palet ve palet üzerinde dönen palet bıçakları, kazan çevresinde ise sabit bıçaklar bulunmaktadır.

Gövde içi Müşteri isteğine bağlı olarak palet şarj alanı paslanmaz geçme gömlek olarak yapılabilir.

Bıçaklar 1,2379 kalite malzemeden imal edilmekte, hassas olarak taşlanmakta ve 58 HRC ısıl işleme tabi tutularak sertleştirilmektedir.

Kasnak yapısı elektrik tasarrufu amaçlı ağır tip özel döküm volant kasnak sistemlidir. Rulmanların ve Kayışların değişimi kolaylaştırılmıştır.

Ürün çıkışı pnömatik açılır-kapanır şekildedir.

Agromel makinası yıkama hatlarında yıkanan plastiklerin uygun makinelerde sıkıldıktan sonra kurutulması ve extrüzyona hazırlanmasında ve kuru malzemelerde ise extrüzyon öncesinde kırılma ve boyut küçültme işlemlerinde kullanılmaktadır. Agromel makinesi, parçalama ve kurutma görevlerinde rol oynar. Plastik madde, agromel içine aktarılır. Yüksek süratte dönen balta üzerindeki döner bıçak ve sabit bıçaklar sayesinde sürtünmeden dolayı plastik üzerindeki nemi buharlaştırıp, ürün ısıtılır ve kurutulur.