EKSTRUDER GRANÜL MAKİNESİ

Ekstruder Granülötör fiyatları
Ekstruder Granul makinesi fiyatları

100 – 1000 kg/saat arası kapasiteye sahip, Ø90 mm – Ø150 mm arasında vida seçenekleri mevcuttur.
LLDPE, LDPE, HDPE, PP, OPP, PS, EPS, XPS, ABS,PVC plastik türlerine ve sert, film ve köpük gibi durumlara göre özel vida ve besleme tasarımı yapılmaktadır.

Ekstruder granül makinesi Vida – Kovan, geri dönüşümü yapılacak malzemenin cinsine göre DIN 8550 veya DIN 4140 malzemeden imal edilmektedir. Vida ömrünün uzatılması için vida üzerine sert kaynak uygulanmaktadır. Ayrıca vida ve kovanlar ısıl işleme tabi tutularak sertlik dereceleri yükseltilmektedir.

Vida üzerindeki gaz alma bölgeleri ve vakum sistemi sayesinde malzeme içinde bulunan zararlı gazlar arındırılmakta ve bu gazlar Avrupa Standartlarına uygun bir şekilde tahliye edilmektedir.Hız kontrollü yan besleme ve ana vida motoru sayesinde farklı sertlik ve yoğunluklardaki malzemeler aynı basınç ve kapasite ile granüle edilebilmekte, bu sayede verimlilik ve kalite yükselmektedir.

Granül verimine bağlı olarak farklı çaplarda filtreler kullanılmaktadır. Kullanılan filtreler roket sistemli, tek plakalı, hidrolik sistemli ve çift filtreleme alanlıdır.
Filtrelerde kullanılan basınç sensorlu uyarı sistemi sayesinde filtre değişimde operatörden kaynaklanabilecek olası gecikmelerin önüne geçilmiş ve sistem koruma altına alınmıştır.Seramik rezistanslar, yalıtımlı özel muhafaza sacları ve hız kontrolü sayesinde elektrik tasarrufu sağlanmakta, makinenin ilk çalıştırma süreyi asgari seviyeye indirilmektedir.

Rezistans muhafazaları üzerinde bulunan fanlar sayesinde farklı bölgelerin değişik ısı seviyelerinde tutulmasına imkan verilmektedir. Şanzımana doğrudan bağlanan motor sayesinde enerji tasarrufu sağlanmaktadır.TSE ve CE uyumlu bileşenlerden oluşan elektrik panosu firmamız bünyesinde hazırlanmaktadır.

PLC sistemli kontrol paneli uygulaması opsiyoneldir..