MİKSER VE KARIŞTIRMA SİSTEMLERİ

RİBBON MİKSER FİYATLARI

YATAY GRANÜL MİKSERİ

Yatay granül mikseri yatay helezonik kanatlı, çapa tipi ve kaz ayağı çarıştırıcılara sahip bir granül-granül veya granül üzerine sıvı püskürtülen karıştırıcıdır. yatay granül toz mikser olarak da adlandırılır. Helezonik kanatlı olan eş merkezli sağ yönlü ve sol yönlü helisel kanatlar mikser içerisinde ters yönlü iki akım oluşturarak malzemelerin verimli bir şekilde karışımını sağlar.Kazayağı ve çapa kanatlı mikserlerde, karıştırıcı kanatları sökülüp takılabilir.

 • Karıştırılacak ürünün yapısına bağlı olarak yandan turbo karıştırıcılar takılabilir ( 1500 d/d )
 • AISI 304 / 316 paslanmaz çelik ve Karbon çeliğinden üretilmektedir
 • Ağır hizmet tipi uygulamalara uygun
 • Isıtma / soğutma ceket yada serpantin ile sağlanır.  
 • Yalıtımlı veya yalıtımsız dış yüzey
 • Tartım sistemleri
 • Sızdırmazlık sistemi mekanik / yumuşak salmastra
 • Püskürtülen sıvıyı toz malzemeler içerisine eşit şekilde dağıtma imkanı
ÜNİVERSAL MİKSER FİYATLARI

ÜNİVERSAL MİKSERLER

Akışkan yüksek veya düşük viskoziteli ürünlerin karıştırılmasında sadece hızlı devirli dispersiyonun yeterli olmadığı, ağır devirli harmanlama ile kısa sürelerde çok homojen bir karışımın gerekli olduğu tüm alanlarda kullanılabilmektedir. Yüksek ve ağır devirli karıştırma özelliğinden dolayı, geniş bir kullanım alanına sahiptir. İki farklı makinenin operasyonunu teke indirgemiş kombine bir mikser makinesidir.

Elektro-hidrolik sistemli olarak kendi gövdesi üzerinde kalkıp inme özelliğine sahip olup, güvenlik nedeni ile belirli bir yükseklikten sonra karıştırma millerinin otomatik olarak durması sağlanmaktadır.

Gövde üzerinde karıştırma kazanını sabitlemek üzere elektro-hidrolik sistemli kıskaç düzeneği bulunmaktadır. Düşük devirlerde uzun süreli çalışmaya olanak sağlayan ana elektrik motorunun soğutma motoru da vardır. Standart olarak zaman ayarlı karışım özelliği bulunmaktadır.

.

REAKTÖR KARIŞTIRICI FİYATLARI

REAKTÖRLER

 • İlaçtan petro-kimaya, kağıtdan yiyecek içecek sektörüne, kimyasal reaksiyonların ve çalışmaların gerektirdiği ağır koşullarda çalışan reaktörler, tam vakum ile istenilen basınç ve sıcaklık koşullarında özel tasarım ve imalatlar olarak üretilmektedir. Her adımındaki çalışmasını yaptığı Özel Hizmet Reaktör imalatları tam bir Proje Yönetimi anlayışı ile ele alınır ve anahtar teslimi olarak zamanında müşterilerine sunulur.
 • Tüm hammaddelerimiz Arcelor Mittal, Outokumpu, Thyssenkrupp Steel AG, Ereğli, Satinox gibi tüm dünyada bilinen ve tanınan üreticilerden sertifikalı olarak temin edilmektedir.
 • Müşteri istek ve taleplerine göre üretilmektedir
 • Avrupa EN Normları, Amerikan ASME standartları, İngiliz (BSI), Alman DIN normları , AD-2000 standartlarında vePED 97/23/AB Basınçlı Kaplar standardlarına göre imalat yapılabilmekte, CE markalaması yapılmaktadır.

AJİTATÖR MİKSER

Ağır hizmet gücü ile donatılmış ajitatör mikser makineleri endüstriyel ağır şartlara sahip ürünlerin düşük devirlerde yoğun ve homojen bir şekilde karışımının gerekli olduğu tüm alanlarda yaygın olarak kullanılmaktadır. Üstün servis faktörlü ve kuvvetli motor-redüktör yapısı ile en ağır şartlarda bile zorlanmadan homojen karışımı çok rahat bir şekilde sağlamaktadır. Genelde kimya üretim sanayisinde karıştırıcı olarak yüksek tonajlı mikser makineleri olarak tercih edilmektedir.
Karıştırma işlemi esnasında karıştırma kanatlarının yüksek momentle karışımı gerçekleştirecek şekilde seçimi yapılmış motor-redüktör grubunun yanı sıra, mikser makinesinin güçlü yapısı ve karıştırma kanatlarının dizaynı, zor karışım koşullarını çok basit bir hale indirgemektedir. Karışım tankının alt ve üst noktasından yapılan ayrı ayrı yataklama ile karıştırma milinin mukavemeti arttırılmıştır

AĞIR SANAYİ MİKSERLERİ FİYATLARI
AĞIR SANAYİ MİKSERLERİ FİYATLARI
AĞIR SANAYİ MİKSERLERİ FİYATLARI

AĞIR SANAYİ MİKSERLERİ

DİSPERSER-DİSSOLVER-HOMOJENİZE MİKSERLER

Özellikle sıvı ile tozun veya sıvı ile sıvının son derece homojen ve dispersiyonun gerektiği uygulamalarda kullanılmaktadır. Çeşitli viskozitelere sahip ürünlerin yoğunluğuna uygun olacak şekilde efektif motor güçlerine sahip bu mikserler boya, mürekkep, vernik, pigment pastası, çeşitli petrokimyasal ürünler üretiminde hizmet verebilmektedirler.

Genelde homojen bir karışım, kaliteli bir dispersiyon yapabilen hızlı devirli mikser ile elde edilebilinir. Çeşitli çaplarda sunulan karıştırma pervaneleri ile karıştırma yapılan kazana veya kaba en uygun olanının seçilmesi sonucunda mükemmel dispersiyon sağlanmaktadır

Sabit tek devir olabileceği gibi, hız kontrol frekans konvertör kontrollü olarak değişken devirli de olabilmektedir. Kullanılan hız kontrol konvertörü ağır hizmet tipi kullanıldığından, gerektiğinde kısa bir süreliğine de olsa, mikserin motor gücünün üzerinde bir güç verebilme özelliğine sahiptir. Standart olarak fabrika çıkışı mikser karıştırma devri 100-1500 devir/dakika olarak ayarlanmaktadır.

1,1 Kw ile 132 KW aerası ana motora sahip mikser makinesi 0-3000 devir/dakika aralığında hız kontrol konvertörü ile istenilen devirde karıştırma yapma özelliğine sahiptir.

Soğutma ıstmalı şekilde ısı yalıtımlı şekilde üretilir

Boru veya yarım boru serpantinli veya serpantinsiz şekilde üretim yapılabilmekte