Üniversal Mikser

KULLANIM ALANLARI

Akışkan yüksek veya düşük viskoziteli ürünlerin karıştırılmasında sadece hızlı devirli dispersiyonun yeterli olmadığı, ağır devirli harmanlama ile kısa sürelerde çok homojen bir karışımın gerekli olduğu tüm alanlarda kullanılabilmektedir. Yüksek ve ağır devirli karıştırma özelliğinden dolayı, geniş bir kullanım alanına sahiptir. İki farklı makinenin operasyonunu teke indirgemiş kombine bir mikser makinesidir.

KARIŞTIRMA DEVRİ

Makine üzerinde minimum iki adet karıştırma sistemi bulunmaktadır. Birincisi 100-1.500 devir/dakika aralığında çalışan bir mil üzerinde iki adet dispersiyon pervanesi; ikincisi 50-400 devir/dakika aralığında çalışan bir mil üzerinde iki adet kelebek karıştırıcı ve merkezde 20 devir/dakika sabit hızla dönen çapa sıyırıcı-karıştırıcı sistemi mevcuttur.

KALKIP İNME

Elektro-hidrolik sistemli olarak kendi gövdesi üzerinde kalkıp inme özelliğine sahip olup, güvenlik nedeni ile belirli bir yükseklikten sonra karıştırma millerinin otomatik olarak durması sağlanmaktadır.

DİĞER ÖZELLİKLER

Gövde üzerinde karıştırma kazanını sabitlemek üzere elektro-hidrolik sistemli kıskaç düzeneği bulunmaktadır. Düşük devirlerde uzun süreli çalışmaya olanak sağlayan ana elektrik motorunun soğutma motoru da vardır. Standart olarak zaman ayarlı karışım özelliği bulunmaktadır.