Sıvı Dolum Makinesi

Hassas Gramaj Ayarlı Dozaj Pompalı Dolum Makinası;

Tam Otomatik Lineer Dolum Makinası ve Kapak Kapatma Makinası İki Üniteden Oluşur.Muhtelif Şekillerdeki Teneke,Kutu,Pet,kueks,Pvc,Cam,Şişe vb Gibi Ambalajlara Elektropnömatik Sistemle Hassas Gramaj Ayarlı Dozaj Pompa Vasatasıyla Hacimsel Olarak Dolum Yapar ve Muhtelif Şekillerdeki Kapakları Otomatik Besleyerek Çakma ve Vidalama İşlemleri Yapar.

Ayrıca Opsiyanel Olarak Azotlama ve Koku Emici Asprasyon Sistemleride Mevcuttur.Dolum Yaptıgı Ürünler: İlaç,Kolanya,Şampuan,Camsil,Zirai ve Tarım İlaçları,Bitkisel ve Madeni Yaglar,Temizlik Ürünleri gibi Sıvı ve Yarı sıvı Mamüller için Tasarlanmıştır.

Volumetrik Dolum Makinası;

Plastik, cam veya metal şişelere su, sıvı, yağ, sıcak veya soğuk dolması gereken meyva suları gibi sıvı sabun, şampuan, deterjan, temizlik sıvıları, kimyasal sıvı maddeler ve ketçap gibi yüksek vizkoziteli sıvıların dolumunu yapabilen tamamı paslanmaz çelik makinadır.

Özellikleri

  • Dolum grubunun, volumetrik dolum silindirleri pnömatik piston ile hareket ettirilerek şamandıra seviye kontrolü tanktan vakum yardımı ile sıvıyı emerek üç yollu ventiller vasıtası ile sıvıyı şişe içine doldururlar.
  • Dolum silindirleri sıvının cinsine göre prex cam, şeffaf plastik veya paslanmaz çelikten imal edilirler. Farklı dolum hacimleri gerektiren pnömatik piston yükseklik ayarı ve farklı şişe yüksekliği için dolum grubu yükseklik ayarları motorize olup PLC'den kumanda ile kolayca yapılır.