Pet Ayrıştırma Havuzu

  • Kırılmış PET çapakları, PE - PP gibi yüzebilen plastiklerden ayırmak için kullanılmaktadır.
  • Tank dibinde bulunan helezonlar PET malzemeyi taşırken, tank üzerindeki yatay helezon su üzerinde kalan plastikleri tank dışına aktarır.
  • PET Ayrıştırma Tankı isteğe göre AISI 304 paslanmaz çelik veya DKP malzemeden imal edilebilir.
  • Plastikler genellikle farklı plastikler, toprak, taş, kağıt, talaş, kum, metal gibi kirleticiler tarafından kirlenmiş olurlar. Geri dönüşüm hattı sonunda yüksek kaliteli granül elde etmek için kirli hurdaların iyi bir şekilde yıkanması ve temizlenmesi gerekmektedir.
  • Plastik yıkama hattı işlenecek plastiğin cinsine ve kirleticilerin durumuna ve oranına göre değişiklik göstermektedir ve bu durum göz önünde tutularak tasarlanmalıdır.
  • Yıkama havuzları plastik malzemelerin yoğunluk farkından faydalanarak ayırma işlemini gerçekleştirirken, yatay santrifüjler yüksek devir altında derinlemesine temizlik yapmaktadır.
  • Teknik mekanik, olarak PE, PP, PS, ABS, PET malzemeler için yıkama tesisleri üretmekteyiz. Yıkama üniteleri müşteri talebine göre DKP sac malzemeden veya AISI 304 paslanmaz çelikten imal edilebilir.

Yıkama hattı susuzlaştırma bölümüyle sonlanmaktadır. Plastik malzemenin formuna göre seçilen makine ile yıkanmış malzemenin azami oranda susuzlaştırılması, agromel makinesinde gerçekleşecek kurutma işleminin süresinin kısalmasına ve yüksek oranda enerji tasarrufu yapılmasına olanak tanımaktadır. Firmamız geliştirmiş olduğu Yatay Sıkma Makinesi ve Dikey Santrifüj sayesinde çeşitli formlardaki plastik malzemeleri en yüksek verim ile susuzlaştırmaktadır. Film malzemelerde nem oranı %2 seviyesine indirilirken, sert çapaklarda susuzlaştırma sonrası %1 nem oranı yakalanmıştır. Böylelikle agromel makinesinin kullanım her bir şarjda yaklaşık 5 – 6 dakikaya düşürülmüştür.Yüksek verimli yıkama ve susuzlaştırma hatlarımız sayesinde farklı plastik çeşitlerinde mükemmel temizleme ve susuzlaştırma kabiliyeti yakalayarak yüksek kaliteli granül elde etmenin ilk adımını atmanızı sağlıyoruz.