Homojenize Mikseri

KULLANIM ALANLARI

Hızlı veya ağır devirli mikser makinelerinin kapalı sistem olarak kimya sektörüne yönelik, özellikle sıvı ile tozun veya sıvı ile sıvının son derece homojen ve dispersiyonun gerektiği uygulamalarda kullanılmaktadır. Çeşitli viskozitelere sahip ürünlerin yoğunluğuna uygun olacak şekilde efektif motor güçlerine sahip bu mikserler boya, mürekkep, vernik, pigment pastası, çeşitli petrokimyasal ürünler üretiminde hizmet verebilmektedirler.

İlaç, Kimya, Kozmetik ve benzeri sektörlerin çeşitli karıştırma işlemleri için dizayn edilmiş çok maksatlı karıştırıcıdır. Karıştırılacak ürünün özelliklerine göre ebatları ve / veya güçleri değişebilir. Mikser ısıtma ve soğutma ceketli olup, isteğe bağlı olarak ısıtma işlemi rezistanslara, kızgın yağ ya da kızgın buhar ile yapılabilir.

KARIŞTIRMA DEVRİ

Hızlı devirli mikser makinelerinin karıştırma devri sabit tek devir olabileceği gibi, hız kontrol frekans konvertör kontrollü olarak değişken devirli de olabilmektedir. Kullanılan hız kontrol konvertörü ağır hizmet tipi kullanıldığından, gerektiğinde kısa bir süreliğine de olsa mikserin motor gücünün üzerinde bir güç verebilme özelliğine sahiptir. Standart olarak fabrika çıkışı mikser karıştırma devri 100-1.500 devir/dakika olarak ayarlanmaktadır. İstenilen durumlarda ağır devirli ve değişik karıştırma sistemli olarak da tasarlanabilmektedir.

YERLEŞİM

Sabit mikser makineleri ister kendi ayakları üzerinde, ister platform üzerine yerleştirilebilmektedir. Genelde yerleşim alanından tasarruf edilmek istendiğinde veya otomasyonlu üretim sistemlerine uygun bir mikser makinesi tipidir.

OPSİYONEL İSTEKLER

ATEX Zone 1 EEx dIIB T4 standartlarında ex-proof, vakum, kazan kenarı hareketli sıyırıcı, yarı veya tam otomatik reçete kontrol sistemi, PLS kontrol sistem, yük hücresi ve indikatör uygulaması opsiyonel özellik olarak sunulmaktadır.

DİĞER ÖZELLİKLER

Üstten veya alttan yataklamalı sıyırıcı sistemi ile efektif karışımı en kısa sürede elde etmektedir. Standart olarak zaman ayarlı karışım özelliği bulunmaktadır.