Disperser Mikser

KULLANIM ALANI

Özellikle sıvı ile tozun veya sıvı ile sıvının son derece homojen ve dispersiyonun gerektiği uygulamalarda kullanılmaktadır. Çeşitli viskozitelere sahip ürünlerin yoğunluğuna uygun olacak şekilde efektif motor güçlerine sahip bu mikserler boya, mürekkep, vernik, pigment pastası, çeşitli petrokimyasal ürünler üretiminde hizmet verebilmektedirler.

Genelde homojen bir karışım, kaliteli bir dispersiyon yapabilen hızlı devirli mikser ile elde edilebilinir. Çeşitli çaplarda sunulan karıştırma pervaneleri ile karıştırma yapılan kazana veya kaba en uygun olanının seçilmesi sonucunda mükemmel dispersiyon sağlanmaktadır.

TASARIM ÖZELLİKLERİ

Sabit tek devir olabileceği gibi, hız kontrol frekans konvertör kontrollü olarak değişken devirli de olabilmektedir. Kullanılan hız kontrol konvertörü ağır hizmet tipi kullanıldığından, gerektiğinde kısa bir süreliğine de olsa, mikserin motor gücünün üzerinde bir güç verebilme özelliğine sahiptir. Standart olarak fabrika çıkışı mikser karıştırma devri 100-1500 devir/dakika olarak ayarlanmaktadır.

1,1 Kw ile 132 KW aerası ana motora sahip mikser makinesi 0-3000 devir/dakika aralığında hız kontrol konvertörü ile istenilen devirde karıştırma yapma özelliğine sahiptir. Karşı ağırlık sistemi ile karıştırma kafası grubu yukarı-aşağı rahatça inip kalkabilmektedir. Karıştırma kazanını veya kabını sabitlemeye yarayan kıskaç sistemi bulunmaktadır. Maksimum 10 litre ile 15,000 litre karıştırma kapasitesine sahip mikser makinesi monofaze olarak çalışmaktadır.